1. YAZARLAR

  2. Fikri Özbudun

  3. Aşırı İlaç Kullanımı Sağlımızı Tehdit Ediyor
Fikri Özbudun

Fikri Özbudun

Fikri Özbudun
Yazarın Tüm Yazıları >

Aşırı İlaç Kullanımı Sağlımızı Tehdit Ediyor

A+A-

Aşırı ilaç kullanarak yapılan tedavi yöntemleri, dünyadaki insanları tehdit ediyor. Bakanlar, avukatlar, mimarlar, ünlüler, bilim adamları, (özellikle hekim) doktorlar, Üniversite profesörleri, orta sınıf insanlar, işçi sınıfı insanlar, her milletten insanlar… çok sayıda kurbanları var.

Peki ilaç kullanmadan tedavi mümkün mü? Kısaca şunu söylüyoruz: Hastalıklar aşırı ilaç kullanımı olmadan da tedavi edilebilir.

Bazı doktor, hemşire ve ilaç depoları (daha fazla “ilaç depoları” yok bu arada. “Eczaneler kendilerini” sadece telefon rehberini kontrol ettim diyorlar) diğer tıp uzmanları tüm bu yanlış uygulamalara sebep oluyorlar.

Etrafımızın Doğal Hijyen ve Doğal tıp doktorlar ile dizilmiş olduğumu düşünüyorum ve biz basit gerçekler genellikle göz ardı edilebilir tek kelimeyle muhteşem olduğunu düşünüyoruz. Ve insanlar bu büyük, batıl inançlara kurban olarak kendilerini sunuyoruz.

Sağlık teorisi ve yolları “bir Tedavi” sunulduğu ya da “bir çare bulmak için, bu yüzden bize daha fazla para vermek olacak” bu hikayeler bilimin “büyük bir zafer olarak ilan edilir”

Henüz bilimin ilk ilkeleri başından böyle bir teori bütünlüğü içinde ve ihlal ediliyor.

Aslında sağlıklı yaşamak bizim için son derece basittir.

Gerçekten iyi yemek yemek, nefes almak, güzel hava, temiz su, egzersiz, iyimser ve keyifli düşünceleri korumak, ve bu nedenle fantastik sağlık gerçekten zevkli. Hücrelerimiz vermek doğru beslenme ve bağışıklık sistemleri bize Allah’ın lütfu. Bağışıklık sistemimiz bedenimizi yeniden inşa edecek ve hastalıkların özgürlüğünün tadını alacağız.

Hasta olan insanlara ilaçlar ve zehirler maruz ediliyor. Bize verilen reçetede yer alan “küçük şişeler” masum görünse de aslında değiller.

Annem kullanmış olduğu ucuz deodorant nedeniyle, deodorant bileşeninde yer alan alüminyuma mağruz kaldı. Alüminyum Alzheimer hastalığına neden oluyor.

Son rakamlar yok ama etrafına bir bak. 1900’lü yıllarda kalp sıkıntı neredeyse hiç bilinmeyen bir şeydi. Bugün, kanser, diyabet, astım ve şehrin tüm önemli hastalık, liste uzayıp gidiyor ve hiçbiri de azalmıyor.

Kanser ile aynı. Şimdi çocuklar sık geliyor. Kalp sorunları her zamankinden daha hızlı bizi öldürüyor. Bu rakamlar bulmaya çalışacağım.

Sağlıklı bir ulus sayısı dünyada düştü. Pek çok sağlık sorunları ile o kadar çok insan uğraşıyor ki! Nesil hastalık ile hastanelerimizi dolduruyor.

Her ameliyatta diyabet, aşırı kilo en önemli nedenler.

İnsanlar diğer tarafa söylemek benim görevim bu, 1980'den beri hissettim. Konferanslar ve TV ve radyo programları yaptım.

Telefonumu günlük arayan insanlar, ağlayarak götürüyorlar 5, 6, 8 farklı ilaç kullandıklarını ifade ediyorlar. Ancak reçete böyle veriliyor diyorlar.

Sonra doktorları ile iyi bir konuşma var.

Ne sadece bir paragrafta vaaz mı?

Mineraller, vitaminler ve egzersiz, saf su ihtiyacı… Hayatlarına olumsuz düşünmek yok.

Güçlü bağışıklık sistemimiz mevcut değil mi? Allah onu istediği işi yapmasına göre tanımlamış zaten.

Sağlık durumuna sahip olmak.

Eğer bağışıklık sistemimiz doğru beslenme ile sağlanmamışsa, başımız dertte.

Bu bir gecede mi olacak? Hayır, doktorunuzun onayı ve yardımı olmadan sizin ilaç almayı durdurmanız olamaz. Çok fazla yan etkileri ortaya çıkabilir.

Sağlıklı hücre çoğaltma teşvik başlatmak, güçlü kaslar, nefes temizlemek, artan enerji düzeyleri ve spor.

Besin takviyeleri gelişmiş olan takviyeleri almak.

Bugün sağlığınız üzerinde bir etki yapmak.

Sonuçları hissediyorum: CANLI ve SAĞLIKLI OLMAK.

Tüm pişmiş hazır gıdalar ve gıdaların önceden yapılmış olması bizim için önemli bir tehdit. Fastfood alışkanlığını böyle kazandık. Hızlı olması iyi olması anlamına gelmez. Daha sonra hastane masraflarını pahalıya satın alırken daha fazla para maliyeti getirmez mi?

“Benim yemek ve içmek konusunda sorumluluğum kendimdir. Bu yüzden yaşamak, oynamak ve mutlu olmak, hastalık, ücretsiz bir hayat var” diye düşündüğümde hayatımda değişiklikler yapabilecek kişi benim.

Eğer bu tutum için kendinize yardım ederseniz kendi kendinizin doktoru olacaksınız.

Sihirli bir değnek aramaktan vazgeçin. Çünkü öyle bir değnek YOK.

Sağlığım için her sabah şükrediyorum. Zihinsel durumum ve ailemin sevgisi için. Her gün ileriye neşe ile bakıyorum.

Hayatımda sorunlarım yok mu? Tabii ki var. Ama ben sorunlarıma; çözüm bulunması gereken bir problem olarak bakıyorum.

Çözüm üzerinde çalışıyorum. Eğer bir sorununuz varsa; onu çözümleyin. Tamir edemiyorsanız ve elinizden bir şey gelmiyorsa, o sorunu zihinsel bir kutuya koyun ve kilitleyin.

Bunu yapabilir misin? Elbette. Bunu yaptığın an, hayatının nasıl değiştiğini göreceksin.

Sana yardım etmek için, daha Sağlıklı ve Mutlu bir Yaşam Tarzı için sizde kafa yorabilirsiniz.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.