1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Yılmaz: "15 Temmuz’u müfredata alacağız"
Bakan Yılmaz: "15 Temmuz’u müfredata alacağız"

Bakan Yılmaz: "15 Temmuz’u müfredata alacağız"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Önümüzdeki yıldan itibaren ilkokulda, ortaokulda ve lisede 15 Temmuz şanlı demokrasi destanını müfredat kapsamına...

A+A-

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Önümüzdeki yıldan itibaren ilkokulda, ortaokulda ve lisede 15 Temmuz şanlı demokrasi destanını müfredat kapsamına alacağız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve eski Turizm Bakanı Güldal Akşit, Malatya Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 17. Dönem AK Parti Siyaset Akademisi "Büyük Güç Türkiye" eğitim programına katıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Partinin erdemliler hareketi olarak yola çıktığını ve kısa sürede iktidara gelerek bu millete hizmet ettiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise AK Partinin birçok alanda Türkiye'ye çok büyük hizmetler yaptığını belirtti. Bakan Yılmaz, "Eğitimde bakan sayısı çok değişti. Çok değişince bir şey yapılmadı veya o sınav gitti bu sınav geldi gibi bir istikrarın yakalanmadığı ifade ediliyor. Bununda doğru olmadığını çok net bir şekilde söyleyeyim" dedi.

1960 yılında yapılan 27 Mayıs darbesinin 38 tane insanla yapıldığını belirten Bakan Yılmaz, "27 Mayıs darbesin de sokaklara dökülen kimse oldu mu? Kaldı ki o zaman böyle tank top yoktu. Bu kadar teknolojik imkanlarda yoktu. Dış konjonktür de böyle değildi. Hamdolsun bu milletin mayası güçlendirildi. Bu milletin birbirine olan bağı güçlendirildi. 15 Temmuz ruhu Yeni kapı ruhu Kuva Milliye ruhunun bugüne taşınmış halidir. Cumhurbaşkanımızın ve Başkanımızın çağrı üzerine devletine istiklaline istikbaline sahip çıkan bu aziz milletin direnişi ve kararlılığı bu ülke üzerine plan yapanların planlarını boşa çıkardı. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir destan yazıldı. Bunu yapa bilmek için ölümden korkmamak lazımdı. Bu millet ölümü öldürdü. Korkuyu korkuttu. Tankların üzerine çıktı. Silahların üzerine çıktı. Askeriyenin elindeki silahları gördünüz. Tankın altına yatanı gördünüz. Milli Eğitim Bakanlığımızda bizde anlatacağız. Önümüzdeki yıldan itibaren ilkokulda ortaokulda ve lisede 15 Temmuz şanlı demokrasi destanını müfredat kapsamına alacağız. Her şeyi okuldan beklersek yanılırız. Aynı eğitim sisteminde çıkan hem darbeci hem de darbeye karşı koyanlar çıktığı gibi bu ne demek oluyor. Sadece eğitim insanları yönlendirmeye yetmiyor. Eğitim dışında aile de üstüne düşeni mutlaka yapması gerekiyor" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.