1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Bu millete 100 yıl Erdoğan acısı yaşatırlardı”
"Bu millete 100 yıl Erdoğan acısı yaşatırlardı”

"Bu millete 100 yıl Erdoğan acısı yaşatırlardı”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Eğer 15 Temmuz gecesi hainler başarılı olsalardı, bu millete 100 yıl Recep Tayyip Erdoğan acısı...

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Eğer 15 Temmuz gecesi hainler başarılı olsalardı, bu millete 100 yıl Recep Tayyip Erdoğan acısı yaşatırlardı" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyarette bulunmak için geldiği Erzurum'da AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı'na katıldı. Burada yaptığı açıklamada Bakan Soylu, "Zannetmeyin ki rahmetli Menderes'in idamı o günkü bir yöneticiden kurtulmaktı. Darbe yaparlarsa darbeye karşı çıkan insanlara bir ürküntü ortaya koyabilmekti" dedi.

"15 Temmuz gecesi başarılı olsalardı, bu millete 100 yıl Recep Tayyip Erdoğan acısı yaşatırlardı"

Menderes'in resimlerini milletin sandıklarda sakladığını belirten Bakan Soylu, "Şunu net bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu hainler eğer ki başarılı olsalardı bilin ki Türkiye 100 yıl içine atardı. Türkiye 100 yıl bir travmanın içerisinden çıkamayarak bir kaosun içine girerdi. Bu millet Menderes'in resmini sandıkların içerisine saklayarak, dönem dönem açıp ona bakmış ve o günleri bu millete yapılan bir zillet olarak değerlendirmiştir. 15 Temmuz gecesi başarılı olsalardı bu millete 100 yıl Recep Tayyip Erdoğan acısı yaşatırlardı. Bu durum sözlerle ifade edilemeyecek bir kavramdır" diye konuştu.

"15 Temmuz gecesi bu milletin garantisi altındadır"

Bakan Soylu, 15 Temmuz gecesinin milletin garantisi altında olduğunu söyleyerek, "Bu ülke 15 yılda büyük bir destan yazmıştır. Dünya 5'ten büyüktür diye bir anlayışı ortaya koyuyorsunuz. O tankları sürdükçe Türkiye'de 15 yıllık bir harekatın intikamını almaya çalışıyorsunuz. O tankların üzerlerine çıkanlar, bu uğurda canımızı almadan yolunuzdan çekilmeyiz diyenler unutmayın ki bu millet, bu halk galip gelmiştir. Önümüzdeki 100 yıl demokrasi açısından millet şuuru açısından 15 Temmuz gecesi bu milletin garantisi altındadır" ifadelerini kullandı.

"Bu millet insanlığın altın kemerine sahiptir"

Türk milletinin 21. yüzyılda insanlığın altın kemerine sahip olduğunu belirten Bakan Soylu, "Bu millet insanlığın altın kemerine 21. yüzyılda sahip olmuş bir millettir. Suriyeli kardeşlerimize ve bütün dünyaya Filistin'den Somali'ye kadar dini ve dili ne olursa olsun acaba bana şefkat eli uzanacak mı diyenlere bu millet 21. yüzyılda insanlığın altın kemerini takarak göstermiştir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.