1. YAZARLAR

  2. Fatma ULUSOY

  3. ÇOCUK TACİZCİLERİ HAKKINDA İSTEKLERİM VE KİMYASAL HADIM’A BAKIŞ
Fatma ULUSOY

Fatma ULUSOY

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇOCUK TACİZCİLERİ HAKKINDA İSTEKLERİM VE KİMYASAL HADIM’A BAKIŞ

A+A-

Merhaba okurlarım, bu gün size uzun zamandır yazmak istediğim ama iş yoğunluğundan bir türlü yazamadığım ve bu nedenle içimin içimi yediği konuyu yazmaya karar verdim. Türkiye’nin en önemli gündemlerinden biri ne yazık ki hala kadın ve çocuk istismarları.

Çocuk ve istismar kelimesinin yan yana geçmesi bile içimizi yakmaya yeterken, medyada her gün bu haberlerin bir veya daha fazlasını duymanın verdiği acı tahmin bile edilemez. Bu haberlerden birçoğunda çocuk çevresinde tanıdığı, bildiği, güvendiği birileri tarafından istismar ediliyor.

Bu olaylar arttıkça ve tepkiler çığ gibi büyüyünce hükümet yetkilileri sonunda çalışma başlatmaya karar verdiler, kimyasal hadımın görüşüldüğünü açıkladılar.

Peki bu açıklama ile sizlerin içi rahatladı mı? İstediğiniz cezanın bu olduğuna kanaat getirdiniz mi? Bu yöntemin caydırıcı olacağını ya da çözüm olacağını düşünüyor musunuz?

Ben şahsen düşünmüyorum. Böyle savunmasız yavrularımıza bunu yapan hasta beyinli mahlûkları kimyasal hadım edince, kısacası o işi yapamaz hale getirince bu sefer de hırslanıp, hasta beyni daha beter olunca, bu adamların seri katile bağlamayacağından, daha sapık şeyler yapmayacağından nasıl emin olacaksınız.

Bu iğrenç mahlukların gerçekten hak ettikleri cezayı çekmelerini, topluma daha fazla zarar vermemelerini istiyorsanız kesinlikle idam cezasını gündeme getirmelisiniz. Şayet daha medeni bir tavır istiyorsanız idam cezasını Amerika’da olduğu gibi daha medeni şekilde, ilaçla veya gazla gerçekleştirebilirsiniz. İlla ipi boynuna geçirip sallandırmaya gerek yok yani.

Ayrıca okullarda çocuklarımızın küçük yaşta uygun şekilde eğitilmesi gerektiği de oldukça açıktır. Neyin ne olduğunu bilmeyen küçücük yavrularımız senelerce bu olaylara maruz kalıyorlar ve seslerini çıkaramıyorlar, kime ne diyeceklerini bilemiyorlar, neyin suç olduğunu bilemiyorlar.

Herhangi bir istismar, taciz veya her ne diyorsanız o konularda susmamaları ve korkmamaları gerektiği, neyin istismar olduğu, bu gibi konularda yapmaları gereken şeyler yaşlarına uygun şekilde anlatılmalıdır.

Son olarak da televizyonda, medyada ya da sosyal medyada tacizi, istismarı özendirecek, bastırılmış duyguları gün yüzüne çıkaracak yayınlar yapılması, diziler, filimler çekilmesi önlenmeli, bu tarz şarkıların bile yasaklanması konusu da gündeme gelmelidir. Pedofili şarkılarla ilgili daha önce bir yazı yazmıştım. Dilerseniz o yazımı da daha önce okumadıysanız okumanızı öneririm. Lafın kısası benim beklentilerim, isteğim ve yazacaklarım bunlardan ibarettir.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum