1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Doğalgaza indirim geliyor
Doğalgaza indirim geliyor

Doğalgaza indirim geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, kış gelmeden büyük bir ihtimalle doğalgaz indirimi yapacaklarını söyledi.

A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,"Darbe girişiminin başarılı olması mümkün değildi. Paralel yapının genel profili korkak ve takiyyeci olmalarıdır "dedi.

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, o gece yaşananları  CNN Türk'te katıldığı programda anlattı. 

Paralel yapı mensuplarını korkak ve takiyyeci olarak niteleyen Bakan Albayrak'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Ülke olarak çok üzücü bir olay yaşadık. Bu darbe girişimi kesinlikle başarılı olamaz. Geçtiğimiz 10 yıl her yıl bir darbe girişimi yaşadık. Tespit olduktan sonra kararlı adımlar atıldı. Cumhurbaşkanımız son yüzyılda gelmiş geçmiş siyasetçilerden en büyük farkı halka kurduğu iletişimdir. Cumhurbaşkanımız halkla iletişime geçerek bu süreci çok iyi yönetti. Paralel Yapının akıl stratejisini ortaya koyan ekip en korkak olanlarıdır. Silivri'deki intiharların da incelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Türkiye'de tehdit olgusu uzun bir süre bitmeyecek. Türkiye'nin gelişiminden ve büyümesinden rahatsız olan insanlar var.

BİR DAHA DARBE GİRİŞİMİ OLUR MU?

Bu yapıda ciddi bir çözülme var. Zira bireysel olarak tüm dünyayı tehdit altına alan bir terörizmle karşı karşıyayız. Sadece Türkiye değil. Bugün 79 milyonun gördüğü bir süreci yaşıyoruz. IŞİD ne kadar bir terör örgütüyse ki FETÖ daha tehlikeli bir örgüt.12 sene boyunca öve öve bitiremediğiniz bir iktidarı bir anda eleştirmeye başlıyorsunuz.Nasıl bir şeytana dönüştükleri ortaya çıktı.

NEDEN DAHA ETKİN BİR MÜCADELE EDİLEMEDİ?

Devlet olarak bu örgüte nasıl müdahale ettiğimiz ve takip ettiğimizi herkes görüyor.

OTELDEN NASIL ÇIKTIK

Bu süreç Cumhurbaşkanımızın halkla olan güçlü iletişimini de ortaya koydu. Darbe girişiminin başarılı olması mümkün değil. Paralel yapının genel profili korkak ve takiyyeci olmalarıdır. Bu örgüt sence IŞİD'den daha tehlikeli. Haberi aldıktan sonra Cumhurbaşkanımız kendi inisiyatifi ile süreci yönetti. Tüm ekip helikoptere sığmadı.  Bazı kişileri orada bırakmak zorunda kaldık. Geride bıraktıklarımız için çok endişelendik. 

ÇOCUKLARA NE DEDİNİZ?

Çocuklarımızı Allah'ın verdiği güç ile Elhamdülillah teskin ettik. O da bizde kalsın.

NEDEN İSTANBUL'A İNDİNİZ?

4 tane şehir alternatifi ile düşündük. Aydın Bodrum Dalaman ve İzmir alternatifti. Dalaman'a indik. Oradan İstanbul'a hareket etmemize son anda karar verdik. İndikten sonraki süreçte her ne kadar tansiyon yüksek olsa da çok başka atmosferde gerçekleşti.Herkes inanılmaz sakin ve rahattı. 

İSTİHBARATTA ZAAFİYET KONUSU

Gerek MGK gerek Bakanlar Kurulu toplantıları, gerek sonrasında yaptığımız güvenlik toplantılarında bir daha böyle bir sorun yaşanmaması için çalışıldı. OHAL'e karar verildi. OHAL'in amacı hızlı adım atabilme hususunda çıkarılan bir karar. Genelkurmay, MİT ve Jandarmaya ilgili ciddi adımlar atacağız.

FETÖ ELEBAŞISI GÜLEN'İN İADESİ

Dışişleri ve Adalet Bakanlığımız dosyasını hazırladı. Önümüzdeki günlerde ABD'ye gidilecek. Kanıtlarımız mevcut. FETÖ elebaşısının iadesi ile ilgili bir süreç içindeyiz. Sadece prosedürlerin halledilmesi kaldı.ABD ile ilişkiler konusunda şunu söylemek istiyorum. ABD'nin şu soruyu kendisine sorması lazım. Türkiye toplumu ile ilgili bir süreç bu devleti ile ilgili değil. Bu kadar basit bir konuda 79 milyonu karşısına almak istemeyecek. Burada Yaver'den tutun Paşa'lara kadar açık ifadeler var. Cereyan eden olaylar var. Bu olaylar toplumun gözünde açık bir şekilde cereyan ettikten sonra savunulacak bir tarafı kalmadı.Türkiye'de bu saatten sonra olağandışı bir olay noktasında siyasetin yeniden dizayn konusunda bir tavırla karşılaşılırsa Türkiye bilsin ki bu resim ve bu resimdeki siyasi figürler milli değildir.

CUMHURBAŞKANI'NIN HDP'Yİ DAVET ETMEMESİ

Meseleye şöyle bakıyorum. Birlik mesajı fotoğrafı verildiği bir resim var ve bu resim bir terör örgütünün faaliyetlerine yönelik veriyor. Türkiye bir başka örgüt ile de mücadele veriyor. Terör örgütlerini ayıramayız. O partinin davet edilmemesine bu noktadan bakmak gerekiyor.

DOĞALGAZ'A İNDİRİM GELECEK Mİ?

Kış gelmeden büyük bir ihtimalle vatandaşımıza doğalgaz indirimi yapacağız. Oranlar üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.