1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ekonomik tedbirler ne zaman açıklanacak ?
Ekonomik tedbirler ne zaman açıklanacak ?

Ekonomik tedbirler ne zaman açıklanacak ?

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya dönüşü Perşembe günü Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan tedbirleri açıklayacaklarını söyledi.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya dönüşü Perşembe günü Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan tedbirleri açıklayacaklarını söyledi.

Başbakan Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde bakanlar ve milletvekilleriyle yapacağı kahvaltı öncesinde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Milletvekillerinin AK Parti grubuyla bir kahvaltı yapacaklarını belirten Yıldırım, "İstişare edeceğiz. Ne konuşacağız ? Biliyorsunuz uzun bir süredir Bütçe Kanunu komisyonlarda görüşüldü. Nihayet bugün Genel Kurula geliyor ve Genel Kurulda bütçeyi görüşmeye başlayacağız. Arkadaşlarımız bu komisyon aşamasında çok büyük çalışmalar yaptılar, gayretler gösterdiler. Kendilerine toplu olarak teşekkür etme fırsatı bulacağım. Aynı zamanda da önümüzdeki yılda yapacağımız faaliyetleri de tekrar gözden geçireceğiz. Bu arada bir süreden beri çalışmalarını yürüttüğümüz kısıtlı sınırlı anayasa değişikliğini de belirli bir noktaya geldik. Onunla ilgili de istişaremizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

"GÖZDEN GEÇİRMELER DEVAM EDİYOR"

Anayasa değişikliğinin hangi noktaya geldiğinin sorulması üzerine Yıldırım, şunları kaydetti:

"Gözden geçirmeler devam ediyor. Karşılıklı arkadaşlarımız görüşüyorlar. Gerek Sayın Bahçeli'ye gerek bize bu görüşmelerin sonucunu rapor ediyorlar. Bizden aldıkları yeni bilgilerle tekrar görüşüyorlar. Bu teklifi AK Parti Grubu olarak verinceye kadarda bu görüşmeler devam edecek, ayrıca komisyonda da Anayasa Komisyonunda da etraflıca verdiğimiz teklif görüşülmüş olacak."

"PÜRÜZ OLUR GİDERİLİR, KONUŞA KONUŞA İNSANLAR ANLAŞIR"

MHP ile karşılıklı fesih yetkisi konusunda pürüz olduğunun hatırlatılması üzerine Başbakan Yıldırım, "Pürüz olur giderilir, konuşa konuşa insanlar anlaşır. Her şeyin bir çözümü var. Gayet iyi gidiyor" açıklamasında bulundu.

Başbakan Yıldırım, yapılan çalışmaların teknik düzenleme mi içeriği ilişkin mi olduğu sorusuna, "İkisi de var. Teknik düzenlemeler de var. Ama esas itibariyle burada sınırlı bir değişiklik söz konusu. Değişikliğin yürütmeyle yasama ilişkilerinin düzenlenmesi ağırlıklı olarak" yanıtını verdi.

"İNŞALLAH ONUN İÇİN GAYRET EDİYORUZ"

Yürürlüğe giriş tarihinin sorulması üzerine Yıldırım, "Hiç şüphe edecek bir şey yok. Her şey belli. Neyin, hangi maddenin, hangi uygulamanın ne zaman yürürlüğe gireceğini teklif verildiğinde göreceksiniz. Tarih veremem de az kaldı göreceksiniz" diye konuştu.

"Bu hafta Meclise gelecek değil mi" sorusuna Yıldırım, " İnşallah onun için gayret ediyoruz" dedi.

"KAPSAMLI AÇIKLAMAYI PERŞEMBE GÜNÜ RUSYA SEYAHATİ DÖNÜŞÜ YAPMIŞ OLACAĞIZ"

Ekonomiyle ilgili tedbirlerin ne zaman açıklanacağı sorusuna Başbakan Yıldırım, "Bu hafta Perşembe günü açıklayacağız. EKK Toplantısını yaptık. Teknik çalışmaları arkadaşlarımız yürütüyor. Kapsamlı açıklamayı Perşembe günü Rusya seyahati dönüşü yapmış olacağız" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.