1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'a o gece iğne yapılacaktı
Erdoğan'a o gece iğne yapılacaktı

Erdoğan'a o gece iğne yapılacaktı

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili en dikkate değer iddia, Takvim yazarı Ergün Diler'den geldi.

A+A-

Ergün Diler'in yazısı

Herşeyi bilen bu kaynağın aktardığına göre darbenin planlayıcısı Amerika ve NATO askerleriydi. Yardımcı rollerde ise İngiltere ve Almanya var.

DARBE İNCİRLİK'TEN YÖNETİLDİ

İşte Ergün Diler'in 'ABD'li kaynağına' dayanak aktardığı o uçuk plan;

-Darbe girişimi tek noktadan yönetildi. Merkez İncirlik Hava Üssü... İncirlik NATO'dur, NATO da İncirlik... (...) Albay John C. Walker (İncirlik), Albay Michael Manion (İncirlik), Yarbay Timoty Cook (İzmir) ve Yarbay Mark Coker (Ankara)... Darbenin arkasındaki isimler bunlardı. Bunlar operasyonu yürüttü! Türk ordusu içindeki DARBEYE karışanlar ve daha üst rütbeli komutanlar dahil çok kişi bunlardan EMİR ALIRDI!

ERDOĞAN'A BİR İĞNE YAPILACAKTI

Darbenin en önemli 4 komutanının görevleri de farklıydı. Öncelikli olarak Başkan Erdoğan'ı alacak ekibi yöneten kişiYarbay Timoty Cook'tu. Aralarında birçok CIA ajanının olduğu ekip Başkan Erdoğan'ı Marmaris'teki otelinden alıp, İzmir'deki NATO üssüne götürecekti. Burada özel bir iğne yapılacak olan Başkan Erdoğan artık eskisi gibiolamayacaktı.

ÖLDÜRMEYİP SAĞ BIRAKACAK VE...

Başkan Erdoğan'ın ele geçirilme planında cinayet kesinlikle yoktu. Erdoğan ne kadar kayıp verilirse verilsin sağ olarak İzmir NATO üssüne götürülecekti. Yapılan iğneden sonra, Ankara'ya transfer edilecek Erdoğan için zor günler başlayacaktı. Bazı paşalar önceden ayarlanmıştı. Suriye'deki kimyasal silah bile Erdoğan'ın üzerine kalacak bir suç olacaktı. İhanetler mahkemede tavan yapacaktı. Yalanlarla Erdoğan yalnızlaştırılacaktı. Yanında bir tek ailesi kalacaktı. Büyük ihtimal bir sonraki adım LAHEY, yani SAVAŞ SUÇLARI MAHKEMESİ olacaktı... Yalnız şunu unutma, bu plan hala yürürlükte!

Çöpe atılmış değil. Dikkat edin!

BİR TÜRK SUBAY FİŞİ ÇEKİNCE...

-Darbenin başladığı ilk saatlerden itibaren her şey plana uygun gidiyordu. İncirlik'ten her nokta yönetiliyordu. Ancako Türk subayı, kendi kararıyla İncirlik Hava Üssü'ndeki ilgili birimin elektriğini kesti. Daha sonra Ankara, bütün üssü elektriksiz bıraktı. İşte o andan itibaren darbe, başarısızlığa doğru yönlendi. Başkan Erdoğan'ı almaya otele giden Türk ekip, B Planı'nın bir parçası olarak harekete geçti.

Aslında Yarbay Timoty Cook'un CIA ajanlarından oluşan ekibi, Erdoğan'ı alacaktı. Onların başarısız olma ihtimali hiç yoktu. B Planı pek ihtimal dahilinde olmadığı için Türk ekip çuvalladı. İNCİRLİK KÖR olunca bunlara "YÜRÜYÜN!" emri verildi. Ama oyun bozuldu! Bozan da tek bir TÜRK SUBAY'dı!.. (Takvim)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.