1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ'nün 73 bin ablası var
FETÖ'nün 73 bin ablası var

FETÖ'nün 73 bin ablası var

FETÖ'nün kadın yapılanmasında 73 bin abla görev yapıyor. Kamufle olmaları daha kolay olduğu için, 15 Temmuz sonrası örgütün para trafiğini onlar üstlendi. Sistem dışı evlilik yapmaları yasak

A+A-

FETÖ için çalışan 'ablaları' ilk olarak seçimlerde kapı kapı dolaşıp "AK Parti'ye oy vermeyin" propagandası yaparken gördük. Ardından Zaman gazetesine kayyum atandığında protesto eylemlerinde sahneye çıktılar. Cumhuriyet'in "Başörtülü bacılar yerlerde", Sözcü'nün "AK Parti iktidarında türbanlı kadınları yerde sürüklediler" manşetlerine malzeme çıkararak görevlerini yaptılar. Peki kim bu ablalar? Emirleri kimden alıyorlar?

 

HİMMET GÖREVİ ABLALARDA...

Gülen Eğitim Araştırma Vakfı'nda bir dönem çalışan ancak 17-25 Aralık sırasındaki itirazları nedeniyle tüm görevlerinden alınan Ümit Akdemir, "Kadın hizmeti 90'larda başladı. Tahminimce sayıları 73 bin. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından idareyi kadınlara devredebilirler. Çünkü kamufle olmaları kolay. Erkekler deşifre oldukları ya da takip edildikleri için himmet trafiğini ablalar devraldı" dedi. İşte FETÖ ablalarının gizli teşkilatı:

YÜZLERCE İŞ YERİ... Daha öncesinde kadın dernekleri ve kermesler kanalıyla örgüte para toplayan ablalar, deşifre olunca tedbir alıp işyerleri açarak buralarda toplanmaya başladı. Açtıkları işyerlerine müşteri gibi gelen ablalar, topladıkları ya da kendilerine düşen himmet miktarını buradaki dükkan sahibi ablaya teslim ediyor. Dikkat çekmemek için bu yolu seçen ablalarının Türkiye genelinde yüzlerce işyeri açtıkları kaydediliyor.

ÜÇ KATEGORİ... Ablalar ilçe ablası, bölge ablası ve il ablası diye 3 kategoriye ayrılıyor. İlçenin büyüklüğüne göre sohbet grubu oluşturan abla tek başına tüm ilçeyi idare ediyor. Eğer bulunduğu yer büyük ilçeyse onun emrinde çalışan bölgeci ablalar bulunuyor. Bu kişiler aynı zamanda öğrenci evleri ve kız yurtlarındaki öğrencilerden sorumlu. İl ablası ise en tepedeki isim. Büyük bölgeci abla ve kurum müdireleri direkt ona bağlı. İlçe ablaları da bu il ablasından talimat alıyor.

KATALOG EVLİLİĞİ... FETÖ yurtlarında yetişen, FETÖ bursu ile okuyan ve örgüt tarafından işe sokulan kadın örgüt üyelerinin, bu yapının dışından birisi ile evlenmeleri kesinlikle yasak. Evden ya da yurttan ayrılmak isteyen kız öğrenciler hakkında dedikodu çıkarılarak 'kötü kız' algısı yaratılıp ayrılması engelleniyor. Her bölgeden örgüte bağlı kadınların formları titizlikle dolduruluyor. Evlilik işini il ablası ile evlilik ablası denen kadınlar yürütüyor. Bu kişilerin kocaları da erkeklerin formlarını hazırlayıp kataloglamakla görevli. İlçe ilçe, il il hazırlanan kataloglar en son il imamına rapor ediliyor ve onay alınıyor. Genelde kadınlar ve erkekler meslek gruplarına göre tasnif ediliyor. Evlenmeyen kadınların "Ablalara gidelim, güzel bir abi buluruz" dediği ve ablalara başvurduğu da belirtiliyor.

 

AİLELERE SIZIYORLAR

STRATEJİK EVLİLİK... Örgütün bürokraside, emniyette, TSK'da, siyasette ve iş dünyasında sızmak istedikleri ailelere stratejik evlilikler kanalıyla giriliyor. Bu ailelere damat ve gelinler sokularak o aile tam bir kıskaca alınıyor. Bu iş için özel yetiştirilmiş güzel kadınlar genelde hakim, savcı, polis ve askerlerle evlendirilerek bu kişilerin kendilerine tam bağımlı hale gelmeleri sağlanıyor. Stratejik evlilik yapanların dekolte giymeleri, sosyal ortamda bulunmaları ise Gülen'den alınan fetva gereğince mübah. Ablaların seçtiği ve erkek imamın onayıyla evlenen kişilere "Senin görevin evlilik değil, hizmet" denilerek asıl sorumluluğu her fırsatta hatırlatılıyor. Evlenmek istemeyenlere ise "Evlenmezsen şakirt olamazsın, bu görevi yerine getireceksin" diye baskı kuruyorlar. Bu zorla evlenmeler sonucunda bir çok ailevi problemler çıktığı belirtiliyor. Yetkililer evli çiftlerin mutsuz evlilikten dolayı başka evli biriyle ne ilişki yaşadığını, bunun ortaya çıkması durumunda da ellerindeki emniyet elemanları marifetiyle olayın örtbas edilip, bu kişilerin başka yere tayin edildiğini ifade ediyor.

 

'GİZLİCE BİLGİ TOPLAYIP ABLALARA TESLİM ETTİK'

Gizli tanık Rüzgar(Öğretmen): Staj içinFETÖ'nün okulunu tercihettim. Çalışacağım süredeerkek arkadaş edinmemem,makyaj yapmamam istendi.Öğretmenler FETÖ adınayapılan ev sohbetlerine katılıyordu.Öğrencilerim ildekiMİT, TSK ve emniyet personelininçocuklarıydı.Evlerine gittim. Çocuklarve aileleri hakkında herkonuda bilgi topladım.Ses kayıtlarını aldım.FETÖ'ye yakınlıkları,mal varlıkları,siyasi görüşlerinirapor edipsorumluablayateslim ettim. MİT, tugay veÖzel Harekat amirlerini fişleyipokul müdürüne teslimettim.

L.A. (Akademisyen):ABD'de örgüte bağlı evlerdekaldım. Örgüt mensuplarınınçocuklarına ders vermemistendi. Faaliyetin eğitimimiaksatması üzerine durumuablalara bildirdim. Baskıve şantaj yapılmaya başlandı.Depresyon tedavisi gördüm.

Tanık E.Y. (FETÖ'cü birpolisin eski eşi): Akrabalarımvasıtasıyla 2008'de Ö.A.'ylatanışıp evlendim. Onun kanalıylaFETÖ'ye girdim. Ablalıkgörevi verildi. Eşim, boşanmasürecinde FETÖ desteğiyleüzerimde baskı kurdu.Çocuğumun velayetini aldı.

 

İMAM ABLA YOK

Himmet toplamakla görevli olan ablalar, örgütün önemli erkeklerinin eşleriyle evlerde buluşuyorlardı. Kocaları himmet verse bile kadınlar da vermek zorunda. Ablalar, Fetullah Gülen'in yakını veya akrabası ise onunla birebir görüşebiliyor. Emniyette, üniversitelerde, TSK'da, bürokraside ve özel sektörde üniteler halinde örgütlenmişler. Memur ünitesi, sağlık ünitesi, Milli Eğitim ünitesi gibi. Daha az dikkat çektikleri için birçok kirli iş ablalara havale edilmiş. Ablalar içinde imam olmadığı için bağlı bulundukları erkek imamlara paraları teslim ediyorlar. Bazen de erkek ünitesi toplantısına araya perde çekilerek katılıyorlar. (Sabah)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.