1. YAZARLAR

  2. Zülfikar Çelik

  3. Hızlı Para Kazanmak İçin Sahip Olmanız Gereken 3 Şey
Zülfikar Çelik

Zülfikar Çelik

Zülfikar Çelik
Yazarın Tüm Yazıları >

Hızlı Para Kazanmak İçin Sahip Olmanız Gereken 3 Şey

A+A-

Kelimenin tam anlamıyla para bir mıknatıs haline gelir ve hızlı para kazanma ilkelerini benimseyenler kişileri kendine çeker. Bu ilkeleri takip etmek kolay ve çok etkilidir, onları izleyin ve deneyin…

Eğer birkaç basit ilkeyi anlar ve gerçekleştirirseniz, çok hızlı bir şekilde büyük miktarda para kazanmak için şansınız var demektir.


Bu prensipler zor değil ama onları anlamak için onları işlemek gerekir. Düşünce insanın doğasında olan bir özellik. Ancak sistemli ve esaslı düşünme kabiliyeti kazanmak biraz zaman alabilir.


“Para kazanmak için nasıl bir yol izlemeliyim?”sorusu herkesin aklındaki sıcak sorulardan biridir. Çoğu insan, hızlı para kazanmak gibi bir iddialarının olmadığını söyleyecektir. Tabii ki bu koca bir yalan…

 

Hızlı para kazanmanın, sadece sıkı çalışma ve mücadele ile gerçekleşeceğine inanan çok insan var. Ancak sıkı çalışmaya rağmen, hızlı para kazanamayan o kadar çok insan vardır ki. Sonuçta eğer çok çalışıyorsanız, hayal ettiğiniz kadar hızlı para sahibi olmanız belki de pek olası değildir.

Hızlı para kazanmanın, sadece sıkı bir çalışma ile gerçekleşmeyeceğini deneyimlerimden söyleyebilirim. Eğer pazarlama ya da mücadele azminiz yoksa, çok çalışarak ve para biriktirerek hızlı ve kolay bir şekilde para kazanılmayacağını anlamalısınız.

İlk Adım

Hızlı para kazanmak için ihtiyacınız olan ilk şey sanırım, net bir hedefe sahip olmaktır. Ne kadar istiyorsun? Birçok kişi daha fazla para istiyor ama istedikleri net bir fikirleri yoksa sonuç almaları sürpriz olur.

Bir şeyi arzu etmek, sadece bir temennidir ve açık bir hedef olmadan, somut değildir. Ne kadar para istiyorsun? Ne kadarına sahip olmak istiyorsunuz? Bu sorulara cevap vermelisiniz. Ayrıca; zamanına ilişkin de bir süre belirlemeniz gereklidir.

İkinci Adım

Bir sonraki adım, ilham almak için arayış içerisinde olmaktır. İlham; eylem için insanı evrende dürtmek gibi bir şey. Amacınız başarılı almak ise, size yardımcı olacak mükemmel bir fikir, bir iş ya da düşünceye sahip olmanız gerekir.

Komşunuz veya iş arkadaşınızın sizin adınıza bunu yapması mümkün değildir. “Denedim, bir şeyler yapmaya çalışıyorum” fikri hiç mantıklı değil. İş fikirleriniz benzersiz olmalı.  Kendiniz tarafından oluşturulan bir iş fikri, başarılı olma fırsatları yönünden hedefe ulaşmak için daha uygundur.

Üçüncü Adım

Üçüncü en güçlü adım; amacınız açık ve parlak bir vizyona sahip olmalıdır. İnsanların çoğu başarısızdır. Çoğu insan hedeflerine ulaşmadan henüz yoldayken, başarısızlık korkusuyla işi yapmaya çalışır. Hal böyle olunca; başarısızlık korkusu ile çalışma yapılırsa; sonuçta zaten başarısız olmanız kaçınılmazdır.  

Vizyonunuzu her zamankinden çok daha hızlı ve nihayetinde kendi kişisel güçlü niyetiz ile beslemek gibi bir vizyon tutma gayreti içerisinde olmalısınız.

Net bir vizyon sahibi olma gücünü anlayan pek çok insan yine çok hızlı bir şekilde hedeflerine ulaşabilmiştir.
 

Dürüstçe söylemek gerekirse; benim önereceğim yöntem bu. Sizin için pratik bir yöntem olmayabilir. Ama en azından; test edebileceğiniz bir yöntem olarak neden denemeyesiniz ki? 

NOT: Ben de en kısa sürede denemeyi düşünüyorum:)

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.