1. YAZARLAR

  2. Emre Gezgin

  3. İnsanı Refah Götüren Düşünceler
Emre Gezgin

Emre Gezgin

Emre Gezgin
Yazarın Tüm Yazıları >

İnsanı Refah Götüren Düşünceler

A+A-

Refaha odaklanmadığınız bir zaman var mı? Bunu düşünmemek; sadece hayatın içinde daha çok yokluk ve zorluk çekmek gibi olumsuz düşünce alışkanlıkları ile mücadelede kendinizi bulmak mı? Onaylamalar çevirmek için kullanabileceğiniz basit bir araçtır.

Sözler bilinçaltının yeni iletileri teslim ederek çalışır. Çoğu zaman bu, eski yerine yeni, güçlendirici mesajlar yerine sınırlayıcı mesajlar içerir.

Ancak, refah kelimesi kendi sözünü genellikle bunların ne kadar etkili olduğunu belirler.

Bu sözleri söylediğinizi duyar gibiyim: “ben bir milyonerim” ne kadar etkili olacağını düşünüyorsunuz? Bir gecede milyoner haline çevirir misiniz? Para gökten kucağına toprağa düşerek mi başlayacaktır? Muhtemelen değil. Neden? Sadece “biliyorum, çünkü” bu ifade doğru değil. Eğer bir milyoner olduğunuzu bilinçaltının bir inanç beslemeye çalışırsanız, inançların mevcut seti ile bir çatışma yaratır. Bilinçaltının çatışması gibi değil, değil mi değiştirmek gibi – böylece yaşam değişiklikleri yok olur.

Tekniklerin işe yaraması için, bilinçaltının kendini tutması gerekir. Diğer bir deyişle, inandırıcı hale getirmek.

Böylece yukarıdaki beyanı karşılaştıralım: “her geçen gün daha müreffeh oluyorum.”

İnsan kendini daha iyi hissediyor, değil mi? Aklını aslında (henüz ne başlamamış olsa bile) olduğunu hayal edebiliyorum, çünkü buna karşı koymak elinizde değil.

Onaylamalar için başka bir güç artışı için daha fazla sorumluluk yükleyecek bir kelime. Örneğin, yerine bir bakıyorsun, “her geçen gün daha müreffeh oluyorum,” demek, “hızlı ve kolay para kazanmak için en iyi fırsatlara açığım.” Böyle bir beyan ifade daha fazla koşul kontrolü hissettiriyor. Oldukça endişeyle para için gökten düşmesini bekleyen daha çok para büyük fırsatlar için tetikte olmak zorundasın nasıl kontrol edebilirsiniz bilinçaltının bir mesaj göndermesini.

Onaylamalar sıkıca “zihninde kök salması için” gerekli olan süre içinde değişebilir. Çoğunlukla, karşıt inançların yoğunluğunu ileri ve çevresinde bu inanç için koyduğunuz çaba düzeyine bağlı olarak değişir. Eğer eksikliği odaklanmak çok güçlü ise, muhtemelen enerji ve refah odaklanmak için zihninizi eğitmek için çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Ancak, daha olumlu düşünce ve müreffeh inançlara odaklanmak, daha fazla hayatın içine iyi şeyler çeken birisiniz bulacaksınız. Çünkü iyi harcanan zaman ve emektir.

Refaha giden yolda başlamanıza yardımcı olacak birkaç iyi sözler şunlardır:

*Zahmetsizce bolluk çekmek için düşünce ve duygularımı kullanıyorum
*Her gün daha müreffeh ve başarılı oluyorum.
*Olmak istediğim kadar başarılı olmak için gerekenleri biliyorum.
*Yetenekli ve becerikliyim.
*Daha iyi bir yaşam için, olumlu düşüncelere sahip olmanın gerekliliğine inanmaktayım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.