1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşte Okunmuş 1 doların sırrı
İşte Okunmuş 1 doların sırrı

İşte Okunmuş 1 doların sırrı

Hain darbe girişiminden sonra FETÖ'ye yönelik ülke genelinde başlatılan operasyonlarda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

A+A-

Hain darbe girişiminden sonra FETÖ'ye yönelik ülke genelinde başlatılan operasyonlarda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Türkiye genelinde gözaltına alınanlar üzerinden çıkan okunmuş bir dolarların sırrının Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nce anlaşıldığı ortaya çıktı.

Zonguldak Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, FETÖ/PDY'ye yönelik Zonguldak'taki soruşturmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Darbe girişiminin ardından tüm yurtta olduğu Zonguldak'ta da operasyonların devam ettiği bildirildi.

Zonguldak genelinde herhangi bir aykırı hareketin oluşmadığına dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"15 Temmuz 2016 akşamı girişilen meşum darbe teşebbüsünün ardından, tüm yurtta olduğu gibi vilayetimizde de, Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) çökertilmesine yönelik faaliyetler hızla ve emin adımlarla yürütülmüştür. O meşum gece ve sonrasında Vilayetimiz çapında herhangi bir aykırı hareket oluşmamış; gerek Emniyet gerekse Jandarma düzleminde, özellikle de bu birimlerimizin başında bulunan yöneticilerimizin büyük gayretiyle sorunsuz olarak sürecin yönetilmesi sağlanmıştır."

ÖRNEK OLACAK ÇALIŞMALAR NİHAİ AŞAMADA

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nün personel kıtlığına rağmen yürüttüğü çabaların takdire şayan olduğunun belirtildiği açıklamada şöyle devam edildi:

"İl Emniyet Müdürlüğümüzün eleman kıtlığına rağmen yürüttüğü çabalar takdire şayandır. Özellikle kalkışmanın hemen ertesi gününde hızlı bir şekilde Emniyet Teşkilatı içindeki aykırı unsurların açığa alınması, silahsızlandırılması ve pasaportlarının iptali çalışması tüm Türkiye'ye örnek teşkil etmiş, diğer vilayetler de bunu örnek almışlardır. Öte yandan "okunmuş 1 dolarlıklar" konusunu da ilk kez Emniyetimiz ortaya çıkartmıştır. Gerçekten masum olan insanımızın mağdur edilmemesi için bölücü terör örgütünün gizli beyin kadrosu ve yapılanmasının çözümlenmesi konusunda gene ülkemize örnek olacak çalışmalar nihai aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Böylelikle terör örgütü kadrolarında bizzat aktif olarak yer alanlarla, bu pisliğe bulaşmamış olanların hukuki zemindeki ayrımını yapmak mümkün olacaktır. Yukarıda anlatılan başarılarına rağmen sanki terör örgütü yandaşlarının gözetildiği şeklinde basında Emniyetimizi baskı altına almaya yönelik bazı yazıların yer aldığı mütalaa edilmektedir. Özellikle bazı terör örgütü yandaşlarıyla ilgili yürütülen ve sonuçlandırılan bir kısım süreçlerin ortaya çıkması üzerine, Emniyetimizi zan altında bırakmak isteyen çabaların arttığı ve yürütülen soruşturmaların saptırılmak istenildiği açıktır. Aşağıda dökümü verilen çalışmaların sonuçlarının incelenmesinden, İl Emniyet Müdürlüğümüzün bölücü terör örgütü FETÖ ile ilgili ne denli başarılı çalışmalar yaptığı görülecektir. Soruşturmaların yönünü saptırmak adına yapılacak çalışmalar da yargısal süreçler içinde gerekli karşılığını bulacaktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.