1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Semih Yuvakuran: Gülen'in eteklerini öpüyorlardı
Semih Yuvakuran: Gülen'in eteklerini öpüyorlardı

Semih Yuvakuran: Gülen'in eteklerini öpüyorlardı

Galatasaray, Fenerbahçe ve Milli takımın eski futbolcusu Semih Yuvakuran Gülen cemaatinin iki toplantısına katıldığını Fetullah Gülen'in eteklerinin öpüldüğünü söyledi.

A+A-

Semih Yuvakuran. Bir zamanlar Galatasaray, Fenerbahçe ve milli takım efsane yıldızı. Kendine has tarzıyla rakip forvetin ayağından topu tereyağından kıl gibi çeken krampon. Birçok kez savunma futbolu adına ödül almış ve Türk futboluna damga vurmuş bir isim. Semih Yuvakuran Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye transfer olduğu 1990-1991'li yıllarda aldığı bir telefonla cemaat toplantısına katıldığını itiraf etti. Yuvakuran ulke.com.tr'ye dobra dobra açıklamalada bulundu...
GÜLEN'İN ETEKLERİ ÖPÜLÜYORDU
Benim Galatasaray'da oynadığım dönemde sadece İsmail Demiriz'le Uğur Tütüneker vardı. Ramazan'da iftar daveti aldım. İkinci seferinde de Kadir gecesiydi. Kadir gecesinden sonra onlarla işim olmadı. Ben Hz Muhammed'i Kuran-ı Kerim'i okuyarak öğrenirim. Herkesin düşüncesi kendisini bağlar. Bugüne dek Gülen'e methiyeler uydurulurdu. Etekleri öpülüyordu. Şimdi bakıyorsunuz terörist oldu. Ben o zaman ona dede dedim. Onu farklı gözle göremem ha şa Peygamber gibi göremem. Benim beygamberim Hz Muhammed'dir. İkinci gidişimden sonra bir daha gitmemek üzere onlardan ayrıldım...

KUL HAKKINI NASIL ÖDEYECEKLER!
Ben teknik direktörüm. Antrenörlük hayatımda da mutlaka engel yapıyorlar bunlar. Şimdi bir telefon geliyor, iş bitti deniliyor ardından bakıyorsunuz olmuyor. Şununla veya bununla anlaştık diyorlar. Bakıyorsunuz onların içindeki insanlar. Ben de diyordum ki lanet olsun, bunlar kul hakkıdır. Allah'ü teala diyor ki kul hakkıyla gelmeyin. Bunlar kul hakkı yediler. Bunlar mı yedi, başkaları mı yedi bilemiyorsun da. Onlardansa yolun açık, onlardan değilsen önünde duvar var. Bir şekilde o camianın içine girmen gerekiyor devam edebilmen için. Bana ters gelen şeylerdi. Niye birinin peşine takılayım. Allah akıl fikir vermiş insana. Dinini insanlar niye okumazlar ben onu anlamıyorum. Zorlama olmayan sevgi dinini bir anda kavga döğüş dinine getirdik. Ben sadece Allah müslümanlara akıl fikir versin diyorum. 
DOĞRU KARAR VERDİĞİMİ ANLAMIŞTIM
Meslektaşlarımız olarak birbirimizle de konuşmuşuzdur. Her şey belliydi aslında. Şu an ne kadar iyi ve doğru bir karar verdiğimi görüyorum. İyi ki onlarla olmamışım, hemen bırakmışım onları. Aklımın ucuna bile getirmedim aslında. Beni ilgilendirmeyen şeylerdi. 

FENERBAHÇE'YE GİTTİKTEN SONRA ARANDIM
Ben Galatasaray'da iken aranmadım, Fenerbahçe'ye gittikten sonra arandım. Galatasaray camiasına girdi, Beşiktaş camiasına girdi sadece Fenerbahçe camiasına girmemiştir. Bizi de orada kullanacaklardı. 
3 TEMMUZ'DA FENERBAHÇE'Yİ İÇİNE ALDILAR
Benim paşam üzüntüden kanser oldu öldü. Bunların vebalini kim ödeyecek. Hep sahtekarlıklarla, düzmece oyunlarla işleri. Fenerbahçe'yi de bulaştırdılar. Balyoz davasında da bir sürü paşaları içeri attılar. Başkan Aziz Yıldırım'ı attılar. Suçsuzsunuz ve derdinizi anlatamıyorsunuz. Bunları nasıl yapıyoplar nasıl bir vicdana sahipler sorgulamak lazım. Halkın üzerine kurşun sıktırmak inanılmaz bir olay. Tüyleri diken diken oluyor insanın. Yurtdışındaki bazı ülkelerin bizi parçalama çabaları. Allah'tan ki Türk milleti var. Nasıl bir birliktelik yaşandığını 15 Temmuz ve ardından tüm dünya gördü. Bundan sonra böyle bir olaya kalkışmak çok zor. 

15 TEMMUZ FİLM GİBİYDİ
15 Temmuz'da İstanbul'da evde idim. Şaka gibiydi. Film olur ya. İnanası gelmiyor insanın. Ben ciddi anlamda inanmadım. Biz darbeyi gördük Kenan Evren'le. Sokağa çıktığın an kurşunu yiyordun. Sadece ortalıkta Kenan Evren gözüküyordu. Siyasetçi, bakan falan kimse yoktu. Bakıyorsun İstanbul'da Ankara'da belli başlı bazı yerleri bağlıyorsun. Biliyorlardı başarısız olacaklarını. Bildiğim kadarıyla Kıbrıs'ta Rum kesiminde binlerce İngiliz askerinin, Güneydoğu'da Irak, Suriye'de binlerce Amerikan ve Alman askerinin bulunduğunu ve onların Türkiye'ye dalacaklarını düşünüyorum. Bu tezgah tutmadı. Tutsaydı Güneydoğu'yu kaybetmiştik. Rusya girmişti ben de boğazları koruyacağım diye. Bir bakmışsınız paramparça olan bir ülke olacaktık. Allah buna izin vermedi. Çünkü birçok şehitlerimiz, yatırlarımız var. Duyarlı Türk milleti var. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.