1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sıcaklık batıda artarken doğuda biraz azalacak-Haritalı
Sıcaklık batıda artarken doğuda biraz azalacak-Haritalı

Sıcaklık batıda artarken doğuda biraz azalacak-Haritalı

Batı bölgelerde gündüz sıcaklıklarının güneşlenme ile birlikte 2 ila 4 derece artacağı, güneydoğu kesimlerde yoğun kar yağışı nedeniyle 1 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor

A+A-

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sivas, Kayseri, Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Samsun'un doğu çevreleri, Siirt, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile Van'ın güney kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı, iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde gündüz sıcaklıklarının güneşlenme ile birlikte 2 ila 4 derece artacağı, güneydoğu kesimlerde yoğun kar yağışı nedeniyle 1 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Samsun'un doğu çevreleri, Siirt, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile Van'ın güney kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Buzlanma ve don, ulaşımda aksamalar ile özellikle çığ tehlikesi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Zirai Don Uyarısı: Ülkemizde zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde 2 Şubat Perşembe sabahına kadar hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don riski devam ettiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 8°C

Az bulutlu

ÇANAKKALE °C, 7°C

Az bulutlu

ISTANBUL °C, 6°C

Az bulutlu

KIRKLARELI °C, 5°C

Az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, -1°C

Az bulutlu ve açık

IZMIR °C, 11°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C, 5°C

Az bulutlu ve açık

MANİSA °C, 9°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 14°C

Az bulutlu ve açık

HATAY °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 3°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas ve Kayseri çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 0°C

Az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 1°C

Az bulutlu

KONYA °C, -2°C

Az bulutlu

SİVAS °C, -6°C

Parçalı çok bulutlu ve sabah saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU °C, 0°C

Çok ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Amasya ve Çorum dışında bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu ve Samsun'un doğu çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunun dik ve eğimli yamaçlarında çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AMASYA °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORDU °C, 3°C

Çok bulutlu ve yoğun olmak üzere kar yağışlı

SAMSUN °C, 3°C

Çok bulutlu, doğu çevrelerinde yer yer yoğun olmak üzere il geneli aralıklı kar yağışlı

TRABZON °C, 3°C

Çok bulutlu ve yoğun olmak üzere kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu ve bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması beklenmektedir. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun dik ve eğimli yamaçlarında çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ELAZIĞ °C, -2°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

ERZURUM °C, -9°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

KARS °C, -9°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

VAN °C, -2°C

Çok bulutlu ve güney kesimlerinde yoğun olmak üzere il geneli kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Siirt çevrelerinde yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması beklenmektedir. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor. Siirt başta olmak üzere bölgenin kuzeydoğusunun dik ve eğimli yamaçlarında çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ADIYAMAN °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

DIYARBAKIR °C, -1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT °C, -2°C

Çok bulutlu ve yoğun kar yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz'de sabah saatlerinde fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, doğusunda yoğun olmak üzere Orta ve Doğu Karadeniz kar yağışlı, Rüzgar; Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısı 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; yoğun kar yağışı anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde güneyi ile akşam saatlerinde geneli güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde kuzeyi 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra güneyi kuzeybatıdan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde doğusu ile akşam saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde batısı 6 (50 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinde batısı 6 ila 8 (50-75 km/sa), doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusu 1,5 ila 2,5m, sabah saatlerinde 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan, batısı zaman zaman kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,75 ila 1,25m, Görüş: Orta.

    

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.