1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Song Zibin, Dev Yatırımlarına Devam Ediyor
Song Zibin, Dev Yatırımlarına Devam Ediyor

Song Zibin, Dev Yatırımlarına Devam Ediyor

Çin’li İş Adamı Song Zibin; Petrol, Güneş Enerjisi, Organize Sanayi Bölgesi, Liman-Nakliye, Termik Santral ve Hidro Elektrik Santralleri sektörlerinde yatırımlarını Türkiye'de yapacağını açıkladı.

A+A-

Çin’li İş Adamı Song Zibin; Petrol, Güneş Enerjisi, Organize Sanayi Bölgesi, Liman-Nakliye, Termik Santral ve Hidro Elektrik Santralleri sektörlerinde yatırımlarını Türkiye'de yapacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada; yatırım kararında, Türkiye'nin yabancı yatırımcılar açısından cazibesini koruduğunu, Türkiye'nin en hızlı büyüyen ekonomiler arasında yer almaya devam edeceği düşüncesinin etkili olduğu belirtildi.

ÇİNTR Grup Firmasıyla Türkiye’de uzun süredir yatırımlar yapan Song Zibin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye’de enerji sektöründe tanınan ve dünyanın en büyük markalarından biri olan ÇİNTR Grup; Güneş Enerjisi, Organize Sanayi Bölgesi, Liman-Nakliye, Termik Santral ve Hidro Elektrik Santralleri gibi alanlarda kendini kanıtlayan büyük bir firma. Böyle büyük bir yatırım hem Çin, hem de Türkiye adına çok sevindirici, her iki ülkeye büyük katkılar sağlayacak" dedi.

"Türkiye Güçlü Bir Ülke"

ÇİNTR Grup olarak, önümüzdeki günlerde yatırımları ile ilgili daha kapsamlı bilgiler vereceğini söyleyen Song Zibin; "Türkiye bazı çevrelerin aksine yatırım açısından güvenli bir liman olarak görülüyor. Bunun göstergeleri olarak ÇİNTR'nin Türkiye’de büyük yatırımlar yapması gösterilebilir. ÇİNTR'nin gücünü ve teknolojisini Türkiye’ye yatırım yapmaya iten en önemli faktör, Türk ekonomisinin güvenilirliği ve sağlamlığıdır" diye konuştu.

"Çin ve Türkiye Arasında Köprü Olacağım"

Yatırımlarının Türkiye ekonomisine önemli katkıları olacağını ifade eden Song Zibin, "Türkiye’de üretilecek ürünlerin Türkiye üzerinden başta Avrupa, Rusya ve Orta Doğu olmak üzere 50'den fazla ülkeye ihracatı yapılarak prestiji artacak ve ülke ekonomisine çok önemli katkıları olacaktır" dedi.

Song Zibin, Çin ve Türkiye Arasında “Ombudsman”

Çin’li İş Adamı Song Zibin, Çin ve Türkiye arasında eilişkilerin daha da güçlenmesi için çaba göstereceğini söyleyerek; “Çin ile Türkiye arasında yaşanabilecek şikayetleri ve bir takım teşebbüsleri ele alıp değerlendirmek ve bunlara her iki taraf için de tatmin edici çözümler bulmak amacıyla Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından Ombudsman olarak görevlendirildim. Görevimi en iyi şekilde yaparak Türkiye ve Çin arasında ekonomik ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağlayacağım” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.