1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ankara Kent Konseyi'nden Kira Ödemelerinde Erteleme Çağrısı
Ankara Kent Konseyi'nden Kira Ödemelerinde Erteleme Çağrısı

Ankara Kent Konseyi'nden Kira Ödemelerinde Erteleme Çağrısı

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, sağlık kadar dünya ekonomisini de etkileyen yeni tip koronavirüs salgını sonrası alınan tedbirler nedeniyle ilerleyen süreçte esnafın gelir kaybına uğrayabileceğini ifade ederek...

A+A-

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, sağlık kadar dünya ekonomisini de etkileyen yeni tip koronavirüs salgını sonrası alınan tedbirler nedeniyleilerleyen süreçte esnafın gelir kaybına uğrayabileceğini ifade ederekkira bedeli alan işyeri sahiplerine çağrıda bulundu. Yılmaz, “Bu zorlu süreçte işletmelerimizin gelir kaybına uğramaması adınatarihi boyunca zor günlerinde ekmeğini bölüşen milletimiz bugün de aynı fedakârlığı yapacaktır.  Mücadelenin kenti Ankara, dayanışmasıyla örnek olmaya devam edecektir” dedi.

Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan işyerlerine destek olma çağrısında bulundu. Yılmaz, “İşyeri kira tahsilatlarının ertelenmesi,tüm olaylardan sonrada ticari hayatın sorunsuz devam etmesini sağlayacaktır” dedi. Türkiye’nin birçok kentinde başlayan kira erteleme çağrısının sonuç bulmaya başladığını belirten Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs ve salgın hastalıklara karşı alınan önlemler kapsamında, ödeme güçlüğü çeken kiracılarının borçlarını 2 ay süre ile ertelediğini dile getirdi. Yılmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere kira ödemelerini erteleyerek yaşadığımız bu süreci en az hasarla atlatmamızda emeği olan tüm Başkentlilere teşekkür ediyoruz”diye konuştu.

Çin'in Vuhan kentinden Türkiye'ye ulaşan koronavirüsün, birçok tedbiri de beraberinde getirdiğini kaydeden Yılmaz,  kapanan işyerlerinin ticari faaliyetlerini gerçekleştirememesinin alacak-borç ilişkisine olumsuz yansıyabileceğini söyledi. Yılmaz, “Esnafımız virüs tehlikesi geçtikten sonra borç tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. Bu sürecin domino etkisi yaratarak olumsuz sonuçlara yol açmadan sonlanmasını istiyoruz. Kira veren esnafınve çalışanların ekonomik olarak mağdur olmaması için Başkentliişyeri sahiplerini kira ödeme sürelerinde ertelemeye davet ediyoruz” dedi.

Kira, vergi veçalışan personel maaşınıödeyenişletmeleringelecekteki pozisyonunun ödeme ertelemelerine bağlı olduğunu ifade eden Yılmaz,“Devletin aldığı kararlara destek, borçlara ise düzenleme gerek. Koronavirüsle mücadelede nedeniyle dükkân kapatan, zor durumda olan işletmelerimizin yanındayız. Hep birlikte her zamankinden daha çok çalışarak, omuz omuza vererek, birbirimizin desteğiyle bu süreci de aşacağımıza inanıyorum. Gelecek günlerin teminatı için milletimizin gereken tüm fedakârlığı göstereceğinden şüphem yok.Tarihi boyunca zor günlerinde ekmeğini bölüşen milletimiz bugün de aynı fedakârlığı yapacaktır. Mücadelenin kenti Ankara, dayanışmasıyla örnek olmaya devam edecektir.Biz Başkentte bir duvar örmeye başladık ama kendimizi izole etmek için değil sırtımızı yaslamak güvende hissetmek için. Herkesin koyacak bir tuğlası olduğunu biliyoruz, her kim olursa olsun Ankara için fedakârlık yaparak tuğla koyanlara teşekkürü borç biliriz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.