1. YAZARLAR

  2. Doğan Kaya

  3. Başkentin Güzide Bir Spor Kulübü Fomget
Doğan Kaya

Doğan Kaya

Spor Yazarı ve Yöneticisi
Yazarın Tüm Yazıları >

Başkentin Güzide Bir Spor Kulübü Fomget

A+A-

1-004.jpg

FOMGET( Folklor Müzik Gençlik Topluluğu ) G.S.K 1993 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmektedir. İhtisas alanı olarak ilk etapta folklorumuzun önemli bir alanı olan halk oyunları ile faaliyetlerini sürdürerek, yurt içinde ve yurt dışında önemli başarılara imza atmıştır. Ankara’da 11 yıl üst üste il birincisi olarak kırılması güç bir rekor elde etmiştir. Birçok Türkiye dereceleri ve Polonya’da da dünya birinciliği elde etmiştir. NBE de maç arası gösteri yapan ilk Türk halk oyunları topluluğu olarak ta tarihe geçmiştir.

FOMGET çalışma alanlarını genişleterek Bocce, Bowling, Dart, Dans ve Badminton branşlarını da aktif ederek bu alanlarda da birçok başarılar elde etmiş, milli sporcular yetiştirmiştir. Bu amaçlarla yoluna devam ederken bir gurup kızımızın futbola hevesli oldukları, antrenmanları büyük bir sevk ve heyecanla yaptıkları gözlenince kızlarımıza yardımcı olmak için futbol branşını Yönetim Kurulu Kararı ile aktive etmiştir.

2-003.jpg

Bu karar ile FOMGET te futbol serüveni de başlamış oldu. İlk etapta Yıldız ve Gençler Ligine katılım sağlandı ve sonrasında ligde mücadele edildi. Ancak kendi yağıyla kavrulup, küçük yaş grubu ile büyüklerin arasında tutunmak zor olunca bir alt lige düştüler. Pes etmeyip aynı sezon içerisinde iki kategoride (Yıldızlar ve Gençler) aynı anda şampiyon olarak bu alanda da bir rekora sahip olmuştur. 2. Lig de de kendi öz kaynaklarıyla ve yetiştirdiği futbolcularla mücadele eden takımımız 2018 – 2019 sezonunda şampiyon olarak 1. Lige yükselmiştir. 1. Ligde Beşiktaş, Gaziantep ALG, Konak Belediyesi, Ataşehir Belediyesi gibi yüksek bütçeli takımlarla kendi kısıtlı imkanları ve sadece tecrübesiz genç sporcularla mücadele etmek, zor bir sürecin bizi beklediğinin habercisiydi.

3-002.jpg

 

FOMGET 1995 Yılından itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaparak Kulüp-Kurum işbirliğine örnek olmuş, Ankara’mızı Türkiye’de ve yurt dışında başarıyla temsil ederek takdirleri toplamıştır. Türkiye Kadınlar 1. Liginde mücadele eden FOMGET mevcut durum ve imkanlarla lige devam etmekte zorlanırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ beyefendi takımımıza sahip çıkarak hem makamlarına kabul buyurmuş hem de her türlü desteği vereceğini, Ankara’yı başarılı şekilde temsil etmemiz gerektiğini söyleyerek bizleri yeniden motive etmiştir. O günden sonra sloganımız da “Asıl şimdi başlıyoruz” oldu. MANSUR başkanımızın vermiş olduğu destek kızlarımızda bir doping etkisi yaratarak büyük mücadeleye yeniden başlamalarını sağladı. Bütün bunlar devam ederken FOMGET milli takımlarımıza sporcu vermeye de devam ediyordu. Başkanımız milli takımlara katılan kızlarımızı da tebrik ederek yanlarında olduğunu belirtmiştir. Bu tebrik sonucun da Milli takım kaptanlığı yapan Beyza Semercioğlu Belçika kalesine 40 metreden gol atarak bu golü adeta Mansur başkanımıza hediye etmiştir.   

Başkentin gururu: FOMGET

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı FOMGET Gençlik Spor Kadın Futbol Takımı şampiyon oldu.

4-001.jpg

Başkanımız Mansur YAVAŞ a özellikle günümüzde sosyal sorumluluk anlamında da, özelde kadın futbolucularımızauza genelde ise tüm kadınlara olan desteğinden dolayı teşekkür ederek desteklerine ve dürüstçe çalışma azmine layık olmaya çalışacağımızı belirtir. Saygılarımızı sunarız…

5.jpg

Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik Spor Kadın Futbol Takımı, gerek Türkiye Kadınlar Liginde gerekse Genç ve Yıldız Kızlar Şampiyonalarında elde ettikleri başarılarla Başkentin gururu oldular. 

Büyükşehir FOMGET Kadın Futbol Takımının almış olduğu başarı ödülleri sırasıyla şöyle: 

2009-2010 Ankara Minik Kızlar Bölge Şampiyonluğu 

2012-2013 Türkiye Yıldız Kızlar İkinciliği 

2013-2014 Türkiye Genç Kızlar İkinciliği 

2014 Yılında “Yılın En İyi Kadın Futbol Takımı” Ödülü 

2015 Türkiye Yıldız Kızlar Şampiyonluğu 

2015 Türkiye Genç Kızlar Şampiyonluğu 

2015 Yılında “Yılın En İyi Kadın Futbol Takımı” Ödülü 

2016 Türkiye Genç Kızlar Üçüncülüğü 

2016-2017 Türkiye Kadınlar 3. Ligi Şampiyonluğu 

2017 Türkiye Yıldız Kızlar Şampiyonluğu 

2017 Yılında “Yılın En İyi Kadın Futbol Takımı” Ödülü 

2017- 2018 Kadınlar 2. Lig Üçüncülüğü 

2018 Türkiye Yıldız Kızlar Üçüncülüğü 

2018 Türkiye Genç Kızlar İkinciliği 

2018-2019 Türkiye Kadınlar 2. Ligi Şampiyonluğu 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum