1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Depo Haber Basın Açıklaması...
Depo Haber Basın Açıklaması...

Depo Haber Basın Açıklaması...

Demokrasilerin olmaz ise olmaz şartlarından bir tanesi, basın özgürlüğüdür. Tele1 Televizyonu Ankara temsilcisi İsmail Dükel ve OdaTV yazarı Müyesser Yıldız'ın gözaltına alınmış olmalarını doğru bulmuyoruz.

A+A-

Demokrasilerin olmaz ise olmaz şartlarından bir tanesi, basın özgürlüğüdür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasası'nda basın özgürlüğü, "Resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini kapsamaktadır" şeklinde tarif edilmiştir.

Halkın haber alma özgürlüğüne çıkarılan her türlü engel, basın çalışanlarına yapılan baskı, Anayasa'mızda açık bir şekilde tarif edilen Basın özgürlüğüne vurulan bir darbe ve demokrasimizin gelişmesine çekilen bir settir. 

Yukarıda açıkladığımız anlayış doğrultusunda; Tele1 Televizyonu Ankara temsilcisi İsmail Dükel ve OdaTV yazarı Müyesser Yıldız'ın gözaltına alınmış olmalarını doğru bulmuyoruz.

Demokrasimiz ve basın özgürlüğü açısından son derece sakıncalı bulduğumuz bu operasyonun hemen durdurulmasını ve arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

bcbcs.jpg

Depo Haber İmtiyaz Sahibi:
Mehmet Bayır

vccb.jpg

Depo Haber Genel Yayın Yönetmeni:
Çınar Coşkunserçe

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.