1. YAZARLAR

  2. İsmail Kandemir

  3. Gölbaşı'nda Büyükşehir Kahramanları!
İsmail Kandemir

İsmail Kandemir

Eğitimci
Yazarın Tüm Yazıları >

Gölbaşı'nda Büyükşehir Kahramanları!

A+A-

Medine’den Ankara’ya gelen umre yolcuları, sağlık taramasından geçirilerek Ankara Gölbaşı’daki yurtlarda karantinaya alındılar. 5392 kişilik grup, Gölbaşı’da bulunan KYK yurtlarına yerleştirildi.

Grubun konakladığı alanlarda temizlik, ilaçlama, sterilize faaliyetleri, Ankara Valiliğinin sağladığı yemeğin dağıtımı ve sağlık hizmetlerinde en önemli görevi üstlenenler, bu günlerde de siyaset yapan medyanın haberlerinde ismini kararttığı Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilmektedir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla, duruma müdahil olan diğer kurumlarca yürütülen işbirliği neticesinde, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, ANFA ve BELPA AŞ. çalışanları ve yöneticileri fedakarca hizmet vermektedir. Bu fedakarlığı görmeyenleri insafa davet ediyoruz. Evinde kal çağrısı ile hiç ortada görünmeyenlerin yanında, belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği hizmet takdire değer bir kahramanlıktır. Çalışanların sağlığı için gerekli koruyucu teçhizat, maske, tulum ve dezenfektan malzemeleri belediye tarafından sağlanmış ve hizmetin aksamadan devamı temin edilmiştir.

Ankara Büyükşehir çalışanlarının fedakarca verdiği hizmeti, takdir etmekten imtina edenlerin tavrı, gayri insani ve insaftan uzaktır. Ankara Belediyesini görmezden gelenler, kentin güvenliği için yaptıklarını tüm ülke insanının takdir ettiğini görerek, garip bir gafillikle duruma siyasi olarak yaklaşmaktadırlar.

Her yeri dezenfekte edilip ilaçlanan, temizlenen Ankara’da kiracılarının kiralarını erteleyen, kesilmiş suları açıp, borçtan dolayı suların kesilmemesi talimatını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, Gölbaşı’daki karantina çalışmalarıyla ilgili hassasiyet göstermiş, Konya’da yaşanan isyanın Ankara’da olmamasını sağlamıştır. Ankara’nın Koronavirüs salgınından etkilenmemesi için emek verenleri takdir ediyoruz.

Teşekkür edemeyenler, en azından takdir etmesini bilmelidir.

Evde kalmanın, salgının önüne geçilmesi için kişisel çabaların ve hijyenin, el- ağız temizliğinin önemli olduğunu unutmayalım.

Ankara’mız, Türkiye’miz ve tüm dünyanın; milletimizin ve insanlığın bu virüs salgınından bir an evvel kurtulmasını diliyoruz...

golbasinda-buyuksehir-kahramanlari!.jpggolbasinda-buyuksehir-kahramanlari!-001.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.