1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TSE'de "Türeyen" Mobbing, Hemşericilik ve Keyfi Atamalar!
TSE'de "Türeyen" Mobbing, Hemşericilik ve Keyfi Atamalar!

TSE'de "Türeyen" Mobbing, Hemşericilik ve Keyfi Atamalar!

66 yıldır Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak amacıyla standardizasyon ve uygunluk değerlendirme faaliyetleri yürüten Türk Standardları Enstitüsü (TSE) son dönemde önemli başarılara imza atıyor.

A+A-

66 yıldır Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak amacıyla standardizasyon ve uygunluk değerlendirme faaliyetleri yürüten Türk Standardları Enstitüsü (TSE) son dönemde mobbing, hemşericilik ve keyfi atama iddialarıyla konuşuluyor.

Sitemize gönderilen ihbarda ; TSE'de bir üst yöneticinin mobbing, hemşehricilik, kayırmacılık ve keyfi uygulamalarla çalışma barışını zedelediği, kuruma zarar verdiği idda edilmiştir.

Mobbing, kamuda sıklıkla yaşanan bir durum. Çoğu kişi mobbing’i ispatlamanın zor olabileceğini düşünerek üzerine gitmiyor/gidemiyor. "Hemşehricilik ve kayırmacılık" maalesef kamu kurumlarında çokça karşımıza çıkmakta. Kamuda liyakat tartışmaları sürüp giderken, sırf hemşehri mantığı ile birilerini kayırmak; hem kurumlarımızı, hem de toplumumuzu tehdit etmekte. Kişisel çıkarlar ve kendi nüfuzları için hemşehri-tanıdık-itaatkar tipleri layık olmadıkları görevlere getirirken, iş yapanları görevden almak vatana-millete ihanetle eşdeğerdir. 

İddialarda isim isim olaylar ve yaşananlar belirtilmiş. TSE'nin üst yöneticilerini uyarıyor, kurumun çalışma barışını bozan üst yöneticinin araştırılarak gerekenin yapılasını öneriyoruz.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.